Śniadania w formie szwedzkiego stołu
Dogodne pory posiłków
O NAS
O Ośrodku
Ośrodek Wypoczynkowy WOJKÓW znajduje się w Kowarach, 9 km do Karpacza. Z okien malownicze widoki na Śnieżkę, Kotlinę Jeleniogórską i Rudawy Janowickie. Położony w sanatoryjnej części miasta. Obiekt po remoncie i modernizacji.
Przyjmujemy gości indywidualnych oraz grupy zorganizowane.
POZNAJ NASZ OŚRODEK
O Ośrodku
W Ośrodku można skorzystać z ogólnodostępnego wyposażenia, zaplanować wycieczki z przewodnikiem a także uczestniczyć w
weekendowych warsztatach portretowej fotografii studyjnej z noclegiem i wyżywieniem.
LOKALIZACJA
Ośrodek WOJKÓW znajduje się w sanatoryjnej części Kowar, 9 km od Karpacza. Kowary to miasto i gmina w województwie dolnośląskim u podnóża Karkonoszy i Rudaw Janowickich. Występuje tu duża ilość słonecznych dni i czyste powietrze.
Pokoje
W Ośrodku można skorzystać z ogólnodostępnego wyposażenia, zaplanować wycieczki z przewodnikiem a także uczestniczyć w
weekendowych warsztatach portretowej fotografii studyjnej z noclegiem i wyżywieniem.
PROJEKT UNIJNY "Termomodernizacja budynku Ośrodka Oświatowo – Wypoczynkowego Wojków w Kowarach”"
Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 15.09.2016 r. podpisaliśmy z Dolnośląską Instytucją Pośredniczącą (DIP) we Wrocławiu umowę na dofinansowanie projektu pn. „Termomodernizacja budynku Ośrodka Oświatowo – Wypoczynkowego Wojków w Kowarach” nr RPDS.03.02.00-02-0021/16 w ramach Osi Priorytetowej nr 3 „Gospodarka niskoemisyjna”, Działanie nr 3.2 „Efektywność energetyczna w MŚP – konkurs horyzontalny”, Schemat nr A „Głęboka modernizacja energetyczna obiektów, w tym wymiana lub modernizacja źródła energii, mająca na celu zwiększenie efektywności energetycznej poprzez zmniejszenie strat ciepła oraz zmniejszenie zużycia energii elektrycznej z ewentualnym uwzględnieniem OZE (z wyłączeniem źródeł w układzie wysokosprawnej kogeneracji i trigeneracji)” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020
Opis projektu
Projekt pn. „Termomodernizacja budynku Ośrodka Oświatowo – Wypoczynkowego Wojków w Kowarach” nr RPDS.03.02.00-02-0021/16 dotyczy zwiększenia efektywności energetycznej poprzez realizację robót budowlanych polegających na dociepleniu stropodachu granulatem celulozowym w części niskiej i wysokiej budynku, częściowej wymianie starych okien drewnianych na nowe okna pcv, ocieplenia ścian zewnętrznych styropianem, modernizację systemu grzewczego poprzez wymianę starych kotłów węglowych na nowe kotły gazowe, poprawę sprawności instalacji centralnego ogrzewania poprzez montaż nowych zaworów grzejnikowych z głowicami termostatycznymi, poprawę izolacji termicznej rur w piwnicach, modernizację systemu podgrzewania ciepłej wody użytkowej poprzez zastosowanie pompy ciepła
Roboty będą realizowane w kilku etapach:
- Częściowa wymiana okien drewnianych na PCV w budynku,
3. Przebudowa kotłowni z wymianą źródła ciepła (z kotłów węglowych na gazowe),
2. Docieplenie stropodachu poprzez wdmuchanie granulatu celulozowego do części niskiej i wysokiej budynku,
4. Termoizolacja elewacji.
Cele projektu
Celem głównym projektu jest głęboka modernizacja obiektu Ośrodka “Wojków” wraz z wymianą i modernizacją źródła energii aby podnieść jego efektywność energetyczną poprzez zmniejszenie strat ciepła i zastosowanie technologii wykorzystującej odnawialne źródła energii (OZE). Jednym z celów szczegółowych projektu to redukcja emisji gazów cieplarnianych do 187 ton równoważnika CO2/rok.
Planowane efekty
Rezultatem projektu będzie zmodernizowany obiekt, zwiększona efektywność energetyczna przedsiębiorstwa oraz wzmocnienie jego pozycji na rynku usług turystycznych. Ilość zaoszczędzonej energii cieplnej wyniesienie 1955 Gj/rok, a energii końcowej budynku do 1961 Gj/rok oraz zwiększy się produkcja energii cieplnej z OZE. Rezultatem projektu będzie również zmniejszenie o 83,9 % wskaźnika rocznego zapotrzebowania na energię cieplną do ogrzewania budynku. Odbiorcami efektów rzeczowych realizacji projektu jest społeczność lokalna Gminy Miasta Kowary oraz osoby korzystające z usług turystycznych i rehabilitacyjnych.
Wartość Projektu
Całkowita wartość Projektu wynosi: 398.993,15 PLN.
Całkowita kwota wydatków kwalifikowanych Projektu wynosi: 323.259,07 PLN
Wkład Funduszy Europejskich:
Kwota dofinansowania Projektu wynosi: 210 268,39 PLN i stanowi 65,05 % całkowitych wydatków kwalifikowalnych Projektu
Wkład własny beneficjenta Projektu: 112 990.68 PLN, co stanowi 34,95 % wydatków kwalifikowalnych Projektu.